PODZIEL SIĘ

Końcówka roku 2018 była niezwykle udana dla Mileny Karpisz i Jakuba Kraski, którzy w grudniowych mistrzostwach Polski zdobyli w sumie 8 krążków. 

Kraska okazał się bezkonkurencyjny w kategorii juniorów, zdobywając aż 4 złote medale na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Do tego na dystansie 100 metrów (47.36) i 200 metrów (1.43.99) stylem dowolnym ustanowił dwa nowe rekordy Polski juniorów.

Jeśli zaś chodzi o kategorię seniorów, to Jakub zdobył w niej trzy krążki. Brązowe na 100 i 200 metrów stylem dowolnym oraz srebrny na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Dodatkowo Kraska ustanowił 4 nowe rekordy życiowe. Był to zatem dla niego niebywale udany koniec roku 2018.

Znakomicie poradziła sobie także była pływaczka konstantynowskiego klubu – Milena Karpisz. Zdobyła ona złoty medal na dystansie 400 metrów stylem dowolnym w kategorii seniorów. Wcześniej przez dłuższą chwilę miała serię drugich i trzecich lokat, ale w końcu zdołała się przełamać i sięgnęła po upragnione złoto.

Mamy nadzieję, że ta dwójka w nadchodzącym roku odniesie wiele sukcesów, nie zapominając, że wcześniej swoje pierwsze kroki stawiali oni w klubie UKS Piątka Konstantynów Łódzki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here