Strona główna Aktualności Polityka Brzyszcz zdominował wybory do powiatu

Brzyszcz zdominował wybory do powiatu

4
PODZIEL SIĘ

Henryk Brzyszcz, ustępujący burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, będzie radnym powiatowym. Kandydat komitetu Koalicji Obywatelskiej zdominował listy wyborcze. 

Brzyszcz zdobył 2429 głosów, co dało mu najlepszy wynik nie tylko w okręgu nr 5, ale również wśród wszystkich 96 kandydatów. Blisko 2500 głosów to aż 29% poparcia w całym Konstantynowie Łódzkim (okręg nr 5). Drugie miejsce w okręgu zajął Krzysztof Waligórski z PiS zdobywając 990 głosów (11,82%). On też wejdzie do rady powiatowej. Trzeci mandat uzyskał Andrzej Owczarek zdobywając 742 głosy (8,86%). Większe poparcie miał Marian Kaczorowski, ale lista z której startował nie zdobyła odpowiedniej ilości głosów. Krótko mówiąc, to Brzyszcz swoimi głosami wciągnął Owczarka do rady.

W całym powiecie drugie miejsce za Brzyszczem zajął Marek Gryglewski z Pabianic zdobywając 2171 głosów, co daje 26,6% poparcia w okręgu 2.

W radzie powiatu, która sprawuje władze uchwałodawczą w Starostwie Powiatowym w Pabianicach jest 23 radnych. Zobacz pełny skład rady.

REKLAMA

4 KOMENTARZE

  1. Przyklad? Prosze bardzo ulica Spoldzielcza i zwiazane z tym problrmy i nirdotrzymane obietnice. Kazdy eke dla kogo ta droga byla robions i czich ineresow bronil

    • Sam znalazł, czy jednak to mieszkańcy uznali, że nic nie namieszał, i nagrodzili go swoimi głosami?

      Kocham takie teksty: bez przykładu, bez konkretu, ot, ktoś sobie wyrzyga jakiś zarzut bez refleksji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here