Strona główna Z miasta Będzie więcej policyjnych patroli

Będzie więcej policyjnych patroli

0
fot. policja

Policjanci z komisariatu policji w Konstantynowie Łódzkim będą częściej niż dotychczas patrolowali teren gminy Lutomiersk, dzięki czemu jej mieszkańcy powinni poczuć się bezpieczniej. Takie jest w każdym razie założenie uruchomienia tam dodatkowych patroli.

Ich obecność to efekt podpisanej miesiąc temu umowy między gminą i Komendą Powiatową Policji w Pabianicach. Na mocy tego porozumienia, opiewającego na 15 tys. 120 zł, ustalono, że przez najbliższe miesiące nad mieszkańcami będzie czuwać większa liczba funkcjonariuszy.

Pierwsze ponadnormatywne patrole pojawiły się w minioną sobotę – policjanci pełnili służbę w centrum Lutomierska, w rejonie Szkoły Podstawowej w Kazimierzu oraz na terenach wiejskich

– Te sześciogodzinne służby (od godz. 15 do godz. 21 – przyp. red.) są ukierunkowane nie na represję, ale na pomaganie ludziom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, co w sposób bezpośredni przełoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa – wyjaśnia komisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Stróże prawa będą pojawiali się w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń, tych, gdzie najczęściej dochodzi do naruszania prawa oraz wskazanych przez mieszkańców.

– Patrolowaniem gminy Lutomiersk w pierwszej kolejności zajmą się nasi funkcjonariusze. Dopiero gdyby zaistniała taka potrzeba, w działania włączą się ci z Pabianic – tłumaczy podkom. Tomasz Wójcicki, komendant konstantynowskiego komisariatu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here