Strona główna Na sygnale kryminalne Akcja CBA w Konstantynowie Łódzkim. Zatrzymani biznesmeni

Akcja CBA w Konstantynowie Łódzkim. Zatrzymani biznesmeni

1
PODZIEL SIĘ
Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. podejrzanych o korupcję. Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim.

Według materiałów zgromadzonych przez CBA wynika, że zatrzymani wręczali korzyści posłowi na Sejm RP. TVP Info podaje, że chodzi o Stefana Niesiołowskiego.
Super Express podaje natomiast, że poseł miał pomagać biznesmenom, w dostarczaniu miału węglowego i fosorytu do zakładów należących do spółki skarbu państwa.  Łapówkami miały być usługi seksualne.

Korupcję na poziomie państwowym potwierdza komunikat CBA:
– W zamian otrzymywali intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa, to nie jedyne profity jakie osiągnęli. Na ich rzecz zapadały także korzystne decyzje podejmowane w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych – czytamy na stronie CBA.

Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania przedsiębiorców, tam zabezpieczyli materiały, które będą dowodem w sprawie. Trójka biznesmenów trafi do prokuratury krajowej w Łodzi, gdzie usłyszy zarzuty. W najbliższym czasie planowane są kolejne czynności procesowe. Sprawa ma charakter wielowątkowy i jest rozwojowa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here