Strona główna Aktualności 43 przestaje kursować. To może być korzyść dla pasażerów

43 przestaje kursować. To może być korzyść dla pasażerów

9
PODZIEL SIĘ

Potwierdzają się opublikowane przez nasz portal informacje z 7 lutego. Linia tramwajowa nr 43A i 43B zostaje wyłączona już od 3 marca. 

Jest to decyzja Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Sieć tramwajowa określona została, jako kompletnie zużyta i przejazd nie jest bezpieczny dla pasażerów. Jedynym bezpiecznym i możliwym rozwiązaniem jest uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej.

Co ważne dla pasażerów, częstotliwość kursów zostaje utrzymana, ale przejazdy mają być przyspieszone. Kurs z Konstantynowa na Zdrowie ma trwać nie 30, a 22 minuty. Znacznie skróci się podróż do Lutomierska, na Zdrowie tramwaj ma jechać 36, zamiast 60 minut.

Linia obsługiwana będzie przez nieskopodłogowe, 12-metrowe autobusy. Pasażerowie będą mogli korzysta z przystanków na żądanie.

9 KOMENTARZE

 1. Co wy ludzie narzekacie… Taka piękna fontanna stoi na Placu Kościuszki i w ogóle jest u nas coraz ładniej. A co do tramwaju to mamy swój własny czerwony muzealny, który stoi przy placu zabaw nieopodal przedszkola. Nie potrzebujemy tych łódzkich, nasz jest ładniejszy. I mamy swojego ziomala, byłego marszałka województwa, ojca ŁKA. Może poprowadzi nam przez Konstantynów pociąg na trasie Sieradz-Łódź. Wtedy przejazd z Konstantynowa do Łodzi zajmie nie 30, nie 20 a zaledwie jakieś 8 minut. Kto wie co przyszłość przyniesie..

 2. Zgadza sie kiedys czas przejazdu to bulo 25do max 30 minut. Teraz jedzie sie o wiele dluzej. Autobus super sprawa jednak nie ma szans przebic sie przez korki. Jedli jednsk tramwaj ma sie tak wlec jak obecnie to szkoda na niego pradu

  • 1. Tramwaj się wlecze, bo tory są do niczego.
   2. Mało osób korzysta z tramwaju, bo się wlecze.
   3. Nie warto robić remontu, bo „nikt nie korzysta z tramwaju”.
   4. Po remoncie tramwaj po wydzielonym torowisku mógłby dojeżdżać szybciej od autobusu.
   5. Dlatego pilnujmy sprawy i domagajmy się remontu, a jak tramwaj wróci na nowe tory, to będzie znów jeździł pełny, jak 30 lat temu.

   Przy okazji: posłanie na krańcówkę na Północnej tramwaju, który kiedyś woził studentów na Lumumbowo, jest strzałem w stopę. Mnóstwo czasu zmarnowane na przesiadki dla stosunkowo dużej, jak mniemam, grupy.

   Ludzie domagają się też puszczenia nowych składów. Po co? Po nowych torach stary tramwaj pojedzie szybciej niż nowy tramwaj po starym torze. Czeska Praga jest dobrym na to dowodem: tabor stary, szyny nowe, składy jeżdżą co 2-3 minuty.

 3. Jaka korzyść ??? Szkoda że nikt nie pamięta ze nawet w „dziadowskim” PRL-u z Konstantynowa Pl. Kościuszki do przystanku Legionów -Włókniarzy tramwaj jechał 20 minut, a do Zachodnia- Legionów 30 minut. Zamiast to utrzymać i modernizować doprowadzili do ruiny i mamy się jeszcze z tego cieszyć??? To jest kpina a nie korzyść!!

 4. Trzeba powiedzieć, że:
  1) 8 minut krótszego czasu zostanie utracone podczas przesiadki.
  2) Autobusy 12 metrowe będą kursowały zamiast dłuższych wagonów lub składów 2-wagonowych, co tak naprawdę ogranicza możliwości przewozowe.

 5. Czasy przejazdu faktycznie lepsze, jednak trzeba sobie zadać pytanie, jaka jest możliwość realizowania ich w godzinach szczytu?
  Druga sprawa, czy autobus ma być rozwiązaniem na lata? Jaka jest strategia transportowa miasta? Czy ktoś tam cokolwiek analizuje, czy decyzje podejmowane są ad hoc?

 6. Wypada sie tylko cieszyc ze bedzie szybszy dojazd. Jednak biorac pod uwage korki w godzinach szczytu szczerze w to watpie. Kolejna rzecz po pilkarzach i tworzrniu nowych stanowisk ktora jakos burmistrzowi sie nie udaje. Niby nowy uklad polityczny ale zmian na lepsze brak.

  • Co właściwie miałby zrobić tutaj burmistrz poza sypnięciem kasą, której małe miasto nie ma? Remont linii Łódź – Pabianice szacowany był, zdaje się, na 145 mln zł. Po to chyba MPK przejęło trasę, żeby miał ją kto finansować? Przecież Łódź też ma interes w komunikacji z okolicznymi gminami; kto w końcu, jak nie ich mieszkańcy, najbardziej korkuje łódzkie ulice? A korkują, bo nie mają czym dojechać.

   Trasa z Konstantynowa do Łodzi Fabrycznej pokonywana komunikacją miejską pochłania tyle samo czasu, co przejazd Łódź-Warszawa pociągiem. No bez jaj…

   • MPK nie „przejęło trasy” tylko jej obsługę, właścicielem infrastruktury jest gmina Konstantynów Łódzki i tylko ona może finansować remont, Łódź ma związane ręce poza swoimi granicami.

    Przejazd Łódź-Warszawa w jakiej relacji? Bo jeśli np. Łódź (brus) – Warszawa (stara miłosna) to chyba argument jest nietrafiony 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here