Strona główna Na sygnale kryminalne 38-latek w jednej ławie oskarżonych z byłym prezydentem Pabianic

38-latek w jednej ławie oskarżonych z byłym prezydentem Pabianic

0
PODZIEL SIĘ
Na wczorajszej rozprawie zeznawali też świadkowie.

Przyjęcie tego zlecenia miało swoje konsekwencje. W pabianickim sądzie rozpoczął się wczoraj proces trzech mężczyzn, którym prokuratura zarzuca, że wspólnie produkowali nieoryginalne opakowania do papierosów i perfum w celu wprowadzenia na rynek nielegalnego towaru, wykorzystując zastrzeżone znaki towarowe. Wśród oskarżonych jest 38-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego, z zawodu technik poligraf.

Na co dzień prowadzi własną działalność gospodarczą, po sąsiedzku z Pawłem W., drugim oskarżonym w tej sprawie, a zarazem… byłym prezydentem Pabianic. Rola konstantynowianina w przestępczym procederze polegała na sklejaniu opakowań. Na wczorajszej rozprawie 38-latek przyznał się, że to robił, ale tylko do papierosów. Z perfumami, jak podkreślał, nie miał do czynienia.

Usługę zlecił mu łodzianin Piotr B., trzeci oskarżony.

– Nie rozmawialiśmy, o jakie konkretnie opakowania chodzi. Jako wykonawca nie sprawdzam legalności opakowań, nie mam takich możliwości. Mnie głównie interesuje kwestia techniczna, czyli w ilu punktach trzeba skleić opakowania. Nawet gdybym chciał, to nie mam jak sprawdzić, czy dany klient ma prawo posługiwać się znakami, które znajdują się na jego opakowaniach, dostarczonych mi do sklejenia – odczytywał zeznania mieszkańca Konstantynowa prowadzący rozprawę sędzia Jakub Smoczkiewicz.

Składając wyjaśnienia po zatrzymaniu przez policję mężczyzna stwierdził, że nie uważa, by popełnił przestępstwo i że jest zaskoczony obrotem sprawy, bo z nikim nie działał wspólnie i w porozumieniu. Ostatecznie przyznał się do postawionego mu zarzutu, dodając, że jest mu przykro i że zrozumiał swój błąd. Zgodził się na dobrowolne poddanie się karze w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz na grzywnę. 

O wczorajszej rozprawie pisaliśmy też TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here